Firma Bamboolik svoji novinkou prostě vždy překvapí. Jedna z mála značek, co je opravdu inovativní a jde si svoji cestou. Na trh přinese vždy plenku, která nemá konkurenci. Jednu z nich vám teď představíme.

Bamboolik kapsová plena DUO

Patří mezi jednovelikostní pleny, které jsou určené k použití v průběhu celého látkovacího období od narození až do odplenkování. Na novorozeném drobečkovi však bude obří a s jejím použitím tak určitě ještě chvíli počkejte.

Vnější vrstva kapsové pleny se vzorem je vyrobená z nepromokavého PUL materiálu. Na této straně také najdete patentky na zmenšení velikosti pleny a díky tomu můžete plenku přesně přizpůsobit proporcím vašeho miminka.

Kapsovka má velmi jemné lemování flísem, které ale není objemné jako třeba u jiných značek (např. Petit Lulu) a tak i na drobnějších dětech bude vypadat štíhle a dobře. Okolo nožiček má dvojité lemování (tzv. křidélka), což ocení zejména maminky, které mají štíhlá miminka a vaječinka by mohla okolo nožiček proniknout mimo plenu. Slouží tedy jako extra ochrana proti protečení, kterou využijete zejména u těch nejmenších miminek.


Po rozbalení má plena uvnitř našitou vrstvu z bambusové viskózy.

V přední části (mezi nepromokavou a bambusovou vrstvou) je kapsa na vložení vkládací pleny. Ta může být součástí pleny, ale také nemusí, záleží jakou variantu si sami vyberete. Do kapsy se pohodlně vejde ruka a tak není problém do ní umístit i širší vkládačku od jiné značky. Uvnitř kapsy je ještě patentek, na který můžete vkládačku nacvaknout a připevnit. Vkládačka ale v plence krásně sedí i bez nacvaknutí a tak její upevnění není určitě nezbytné.

Kapsovka Bamboolik detail

Tvarovaná vkládací plena DUO do kapsové pleny 

Zcela originálně je řešena tvarovaná vkládací plena, která do kapsovky skvěle pasuje. Má netradiční tvar, který je směrem u zadečku rozšířený. Za mě určitě dobrý nápad, využít prostor v zadní části pleny a také tím zvýšit savost samotné vkládačky.

Vkládací plena je oboustranná a tak můžete u menších miminek využít fleesovou vrstvu, která zajistí pocit sucha u zadečku. Jednu část zastrčíte do kapsy a tvarovanou vkládačku se Stay- Dry vrstvou položíte na kapsu. U větších dětí, které by naopak již měli vnímat vlhkost a pomalu si zvykat na nočník vložíte přeloženou vkládačku do kapsy celou. Do kontaktu s pokožkou tak přijdou z bambusovou viskózou.

Finanční náročnost:

Chcete výbavu pouze z jednoho druhu plen? My to sice důrazně nedoporučujeme, ale rádi vám spočítáme, na kolik by vás tato varianta látkování vyšla. Počítali jsme s minimální doporučenou sadou 24 kusů plenek 

  • U mešího dítěte bude frekvence přebalování vyšší a počítejte s cca osmi přebaleními denně, praním jednou za dva dny
  • U větších dětí se počítá se spotřebou šest plen denně a praním jednou za tři dny
24 x kapsová plena DUO s vkládací plenou  19 176 Kč

nebo

Velká plenková sada Kombi DUO - 20 kusů plen 12 499 Kč
4 x kapsová plena DUO 3 196 Kč
Cena celkem ( včetně doplňků k přebalování v sadě kombi) 15 695 Kč

Zdá se vám to moc peněz? Tak se mrkněte na to, kolik peněz utratíte za jednorázové plenky

Můj názor?

Trochu mi vadí a přijde zavádějící, že výrobce doporučuje plenku ve váhovém rozmezí 3,5 až 15 kilogramů. Na novorozence však bude kapsovka nepoužitelná a po zmenšení pleny na maximum bude dělat obří objem. Podle našich zkušeností padne dobře dětem až okolo 5 - 6 kilogramů. Střihově je stejná jako jednovelikostní svrchní kalhotky, které sednou jak hubenějším, tak i buclatějším dětem a jsou hodně oblíbené. Jako velké plus vidím prostornou kapsu, kterou můžete vycpat jakoukoliv vkládačkou a nebo prefoldem.

Tvarovaná vkládací plena Bamboolik se mi líbí svoji variabilitou a také svým střihem, který je v zadní části rozšířený. Na druhou stranu však starším a více čůrajícím dětem nebude její savost dostačovat. A přidáním další vkládačky jen zvětšíte celkový objem pleny. V tomto případě bych kapsu vycpala extrémně savými vkládacími plenami Geffen z konopného flísu a nebo konopnými Thirsties inserty, které jsou ve variantě natural navíc i ultratenké.

Za mě se kapsovka Bamboolik vydařila a stojí určitě za vyzkoušení!

Porovnání s dalšími značkami

Pro zajímavost jsem ji porovnala s kapsovými plenami od jiných výrobců a ve většině případů jsou si velikostně dost podobné. Střihově i velikostně se asi nejvíce blíží kapsovce od Petit Lulu.     

Chcete-li jednovelikostní plenu, která opravdu sedne od cca 4  do 12 kilogramů, sáhněte po kapsovce Mini One Size od Rasppies. Střihově je uzpůsobena drobnému tělíčku, mezi nožkami je dost úzká a má jinak řešené lemy okolo nožiček, takže celkově působí subtilně. Sami můžete porovnat rozdíl mezi nimi.

porovnání kapsovky Bamboolik a Rasppies
Pokud je vám sympatičtější systém Bamboolik AI2 DUO, mrkněte na naši recenzi.