Firma Bamboolik svoji novinkou prostě vždy překvapí. Jedna z mála značek, co je opravdu inovativní a jde si svoji cestou. Na trh přinese vždy plenku, která nemá konkurenci. Jednu z nich vám teď představíme.

Bamboolik kapsová plena DUO

Patří mezi jednovelikostní pleny, které jsou určené k použití v průběhu celého látkovacího období od narození až do odplenkování. 

Stejně jako u ostatních kapsových plen má vnější vrstvu se vzorem vyrobenou z nepromokavého PUL materiálu. Na vnější straně také najdete patentky na zmenšení sedu a tím i velikosti pleny. 

Plena má velmi jemné lemování flísem, které ale není objemné jako třeba u jiných značek (Petit Lulu) a tak i na drobnějších dětech bude vypadat štíhle a dobře. Okolo nožiček má dvojité lemování (gumičkou), což ocení zejména maminky, které mají miminka s tekutou stolicí.


Po rozbalení má plena uvnitř našitou vrstvu z bambusové viskózy.

V přední části (mezi nepromokavou a bambusovou vrstvou) je kapsa na vložení vkládací pleny. Ta může být součástí pleny, ale také nemusí, záleží jakou variantu si sami vyberete. Do kapsy se pohodlně vejde ruka a tak není problém do ní umístit i širší vkládačku. Na vnitřní části PUL materiálu (uvnitř kapsy) je ještě patentek, kterým můžete vkládačku popřípadě připevnit, ale podle mě to již není potřeba. Vkládačka v plence krásně sedí a její upevnění tedy určitě není nezbytné.

Kapsovka Bamboolik detail

Tvarovaná vkládací plena DUO

Zcela originálně je řešena tvarovaná vkládací plena, která do kapsovky skvěle pasuje. Má netradiční tvar, který je směrem u zadečku rozšířený. Za mě určitě dobrý nápad, využít prostor v zadní části pleny a také tím zvýšit savost samotné vkládačky.

Vkládací plena je oboustranná a tak můžete u menších miminek využít fleesovou vrstvu, která zajistí pocit sucha u zadečku. Jednu část zastrčíte do kapsy a tvarovanou vkládačku se Stay- Dry vrstvou položíte na kapsu.

U větších dětí, které by naopak již měli vnímat vlhkost a pomalu si zvykat na nočník vložíte přeloženou vkládačku do kapsy celou.

Porovnání s dalšími značkami

Jak jsem již psala na začátku, jedná se sice o jednovelikostní plenu, ale na drobnějším novorozenci bude zcela určitě obří a tak bych s jejím použitím počkala až okolo 5-6 kg.

Pro zajímavost jsem ji porovnala s kapsovými plenami od jiných českých značek a při zmenšení pleny na nejmenší velikost je mezi plenami opravdu viditelný rozdíl.

AIO pleny Anavy Easy jsou celkově menšího a zejména užšího střihu a tak sednou jistě dříve než AIO Bamboolik DUO. I přesto bych jejich použití viděla pro dítko od 4-4,5kg.

Za mě se kapsovka Bamboolik opravdu vydařila a stojí určitě za vyzkoušení.

Pokud je vám sympatičtější systém Bamboolik AI2 DUO, mrkněte na naši recenzi.