26.2 - 1.3. 2024 MÁME JARNÍ PRÁZDNINY :) V klidu však můžete nakupovat, vaše objednávky budeme expedovat hned v pondělí 4.3

Firma Bamboolik je jedna z mála značek, co je opravdu inovativní a jde si svoji cestou. Na trh přinese vždy plenku, kterou zákazník ještě neviděl. Jednu z nich vám teď představíme.

Obrázek pleny Bamboolik AI2 Duo

Systém Bamboolik AI2 DUO se skládá ze 2 částí:

Jednovelikostních svrchních kalhotek

Ty si zachovávají stále skvělý střih, který padne většině dětí již od cca 4,5 kg. Patří tedy mezi menší jednovelikostní svrchní kalhotky (v porovnání s ostatními značkami).

Stejně jako u jiných svrchních kalhotek má vnější vrstvu se vzorem vyrobenou z nepromokavého PUL materiálu. Na této straně také najdete patentky na zmenšení velikosti pleny a díky tomu můžete plenku přesně přizpůsobit proporcím vašeho miminka.

Kalhotky mají velmi jemné lemování flísem, které ale není objemné jako třeba u jiných značek (např. Petit Lulu) a tak i na drobnějších dětech bude vypadat štíhle a dobře. Okolo nožiček má dvojité lemování (tzv. křidélka), což ocení zejména maminky, které mají štíhlá miminka a vaječinka by mohla okolo nožiček proniknout mimo plenu. Slouží tedy jako extra ochrana proti protečení a využijete je zejména u nejmenších miminkek.

Po rozbalení už vidíme zcela originální řešení svrchních kalhotek.

Uvnitř jsou jak v přední, tak i zadní části pleny malé kapsičky, do kterých se zasouvá unikátní tvarovaná plena Bamboolik DUO. Tyto svrchní kalhotky jsou tedy primárně určeny pro použití v kombinaci se savými vkládacími plenami ze systému Bamboolik DUO. Můžete je také použít na zakrytí kalhotkových plen a nebo čtvercových (vícevrstvých) plen složených na sklad a zajištěných snappi sponkou. Nejsou kompatibilní s ostatními výrobci - nenacvaknete na ně SIO tvarované pleny od jiných výrobců a nejsou vhodné ani na vložení vkládacích plen a nebo čtvercových plen na “rovno”. 

Tvarovaná plena DUO

Tvarovaná plena je oboustranná a tak můžete u menších miminek využít fleesovou vrstvu, která zajistí pocit sucha u zadečku a u větších dětí, které by naopak již měli vnímat vlhkost a pomalu si zvykat na nočník můžete zase použít stranu ušitou z bambusu.

fotka oboustranné tvarované vkládačky Bamboolik

Velice originálně řešená vkládačka se zastrkává do kapsiček svrchních kalhotek Bamboolik.

U malých miminek můžete tvarovanou vkládací plenu podehnout na bříšku a tím ji zkrátit. Za mě je ale velkou nevýhodou velký schod, který se tak na bříšku vytvoří. V tomto případě také nemá co vaječinku udržet v plence a téměř jistě skončí i na svrchních kalhotkách.

zahnutí tvarované pleny Bamboolik

Další možností jak použít vkládačku pro nejmenší miminka je ji složit na kalhotkový sklad a použít ji stejně jako vícevrstvou plenu. Tato varianta mi přijde fajn, jen flísová vrstva musí být vždy uvnitř skladu. Snappi sponka totiž velice dobře sedí na bambusové straně, ale na flísové ji prostě nezapnete. Pokud máte miminko, které nemá problém se syntetickým materiálem je to v pořádku. Jestliže je vaše miminko citlivé na flís a má na něj negativní reakci, plenku takhle prostě nepoužijete. Tato varianta však bude pro menší a drobnější miminka okolo 3 kg také příliš objemná a určitě s jejím použitím budete muset nějaký ten týden počkat.

nasazení tvarované pleny Bamboolik na novorozeně

Tvarovaná vkládačka má v sobě ještě kapsu na vycpání vkládacími plenami, které vám zvýší savost pleny. Toho využijete zejména u starších a více čůrajících dětí. 

Rádi by jste systém AI2 vyzkoušely?

Pokud se vám systém AI2 zalíbil, můžete si na zkoušku zakoupit malou sadu, která vychází cenově velmi dobře.

Bamboolik AI2 na vyzkoušení

Koupit

Finanční náročnost

Chcete výbavu pouze z jednoho druhu plen? My to sice důrazně nedoporučujeme, ale rádi vám spočítáme, na kolik by vás tato varianta látkování vyšla. Počítali jsme s minimální doporučenou sadou 24 kusů plenek 

  • U mešího dítěte bude frekvence přebalování vyšší a počítejte s cca osmi přebaleními denně, praním jednou za dva dny
  • U větších dětí se počítá se spotřebou šest plen denně a praním jednou za tři dny
Velká plenková sada AI2 DUO - 20 přebalení 10 799 Kč
4 x tvarovaná vkládací plena 996 Kč
Cena celkem ( včetně doplňků k přebalování v sadě kombi) 11 795 Kč

Můj názor?

Já, osobně nejsem z nového AI2 systému od Bambooliku tak úplně nadšená a je pro mě jednodušší tvarovanou plenku nacvaknout do svrchních kalhotek než zastrkávat. Kapsičky v zadní části pleny jsou užší než v přední části a i pro mou malou ruku není snadné tam tvarovanou plenu pěkně porovnat. Tím je pro mě tento systém trochu složitější na manipulaci, šikovnost a čas při kompletaci pleny. Také při nasazování pleny na akčním dítku se může vkládačka shrnout a nebo vypadnout z rohů, protože ji vlastně nic nedrží na místě.

Na druhou stranu se jedná o unikátní systém, který je až neskutečně variabilní a můžete ho používat po velkou část látkovacího období. Bamboolik přivedl na trh plenku, která v sobě kombinuje jak materiály, tak i různé možnosti použití. Snaha o vytvoření dokonale univerzální pleny, kterou využijete jak na novorozenené miminko, tak i starší běhající dítě s sebou ale nese řadu nevýhod. Plenka je celkově dobře použitelná již od cca 4,5 kg, u drobných dětí ještě o něco později.

Celou výbavu bych si tedy ze systému AI2 nepořizovala, ale v kombinaci s jinými systémy může být velmi dobrým doplňkem.

Porovnání s jinými AI2 plenami

Tento systém AI2 je natolik odlišný od jiných výrobců, že ho není možné porovnávat s jinými značkami. Obdobný systém, tedy vložení vkládací pleny dovnitř svrchních kalhotek bez přicvaknutí mají snad jen americké pleny Thirsties. Za mě nepřekonatelný systém z pohledu poměru savosti a minimálnímu objemu pleny u starších dětí. Pokud se o něm chcete dozvědět více, mrkněte na video  >> AI2 Thirsties <<

Pokud stále váháte, zda do Bamboolik systému jít, určitě si pro začátek kupte jedny svrchní kalhotky a pár tvarovaných vkládaček a nejdříve je doma vyzkoušejte. Sleva na celou sadu je sice lákavá, ale může se také snadno stát, že se vám systém nebude líbit a plenky tak mohou zůstat nevyužity. A to by byla velká škoda!

Systém Bamboolik DUO najdete i v naší půjčovně plenek, kde si můžete vyzkoušet kompletní látkovací výbavičku za symbolický poplatek.

Láká vás více kapsová plena Bamboolik? Tak mrkněte na recenzi, kterou jsme pro vás připravili.