Firma Bamboolik je jedna z mála značek, co je opravdu inovativní a jde si svoji cestou. Na trh přinese vždy plenku, kterou zákazník ještě neviděl. Jednu z nich vám teď představíme.

Obrázek pleny Bamboolik AI2 Duo

Systém Bamboolik AI2 DUO se skládá ze 2 částí:

Jednovelikostních svrchních kalhotek

Ty si zachovávají stále skvělý střih, který padne většině dětí již od cca 4,5 kg. Patří tedy mezi menší jednovelikostní svrchní kalhotky (v porovnání s ostatními značkami) a osobně bych je zařadila někde mezi novorozeneckou a jednovelikostní variantu.

Stejně jako u ostatních kalhotek má vnější vrstvu se vzorem vyrobenou z nepromokavého PUL materiálu. Na vnější straně také najdete patentky na zmenšení sedu a celkově i velikosti pleny. 

Kalhotky mají velmi jemné lemování flísem, které ale není objemné jako třeba u jiných značek (Petit Lulu) a tak i na drobnějších dětech bude vypadat štíhle a dobře. Okolo nožiček má dvojité lemování (gumičkou), což ocení zejména maminky, které mají miminka s tekutou stolicí.

Po rozbalení už ale vidíme zcela originální řešení svrchních kalhotek.

Uvnitř jsou jak v přední, tak i zadní části pleny malé kapsičky, do kterých se zasouvá unikátní tvarovaná plena Bamboolik DUO. Tyto svrchní kalhotky jsou tedy primárně určeny pro použití v kombinaci se savými plenami také ze systému Bamboolik DUO.

Nejsou kompatibilní s ostatními výrobci - nenacvaknete na ně SIO tvarované pleny od jiných výrobců a nejsou vhodné ani na vložení vkládacích plen a nebo čtvercových plen na “rovno”. Mimo tvarovaných plen Bamboolik DUO je můžete použít na zakrytí kalhotkových plen a nebo čtvercových (vícevrstvých) plen složených na sklad a zajištěných snappi sponkou.

Tvarované pleny DUO

obrázek tvarované pleny Bamboolik

Velice originálně řešená vkládací savá vrstva, která se zastrkává do kapsiček svrchních kalhotek Bamboolik.

Tvarovaná plena je oboustranná a tak můžete u menších miminek využít fleesovou vrstvu, která zajistí pocit sucha u zadečku a u větších dětí, které by naopak již měli vnímat vlhkost a pomalu si zvykat na nočník můžete zase použít stranu ušitou z bambusu.

flísová stranabamboolik tvarované pleny

U malých miminek můžete tvarovanou vkládací plenu podehnout na bříšku a tím ji zkrátit. Za mě je ale velkou nevýhodou velký schod, který se tak na bříšku vytvoří. V tomto případě také nemá co vaječinku udržet v plence a téměř jistě skončí i na svrchních kalhotkách.

zahnutí tvarované pleny Bamboolik

Další možností jak použít vkládačku pro nejmenší miminka je ji složit na kalhotkový sklad a použít ji stejně jako vícevrstvou plenu. Tato varianta mi přijde fajn, jen flísová vrstva musí být vždy uvnitř skladu. Snappi sponka totiž velice dobře sedí na bambusové straně, ale na flísové ji prostě nezapnete. Pokud máte miminko, které nemá problém se syntetickým materiálem je to v pořádku. Jestliže je vaše miminko citlivé na flís a má na něj negativní reakci, plenku takhle prostě nepoužijete. Tato varianta však bude pro menší a drobnější miminka okolo 3 kg také příliš objemná a určitě s jejím použitím budete muset nějaký ten týden počkat.

nasazení tvarované pleny Bamboolik na novorozeně

Tvarovaná vkládačka má v sobě ještě kapsu na vycpání vkládacími plenami, které vám zvýší savost pleny.

Můj názor?

Já, osobně nejsem z nového AI2 systému od Bambooliku tak úplně nadšená a je pro mě jednodušší tvarovanou plenku nacvaknout do svrchních kalhotek než zastrkávat. Kapsičky v zadní části pleny jsou užší než v přední části a i pro mou malou ruku není snadné tam tvarovanou plenu pěkně porovnat. Tím je pro mě tento systém trochu složitější na manipulaci, šikovnost a čas při kompletaci pleny. Také při nasazování pleny na akčním dítku se může vkládačka shrnout a nebo vypadnout z rohů, protože ji vlastně nic nedrží na místě.

Na druhou stranu se jedná o unikátní systém, který je variabilní a můžete ho používat po velkou část látkovacího období. Bamboolik přivedl na trh opravdu plenku, která v sobě kombinuje jak materiály, tak i možnosti použití (kalhotkový sklad nebo pouze vložení do svrchních kalhotek). Celou výbavu bych si tedy ze systému AI2 nepořizovala, ale v kombinaci s jinými systémy může být velmi dobrým doplňkem.

Porovnání s jinými AI2 plenami?

U ostatních českých výrobců znamená AI2 systém vždy nacvaknutí savého jádra na svrchní kalhotky pomocí patentků a tak nemohu Bamboolik plenku porovnat s jinými značkami.

V našem sortimentu můžete najít americký systém AI2 přebalování s plenami Thirsties, pokud se o něm chcete dozvědět více, mrkněte na video  >> AI2 Thirsties <<

Pokud stále váháte, zda do Bamboolik systému jít, určitě si pro začátek kupte jedny svrchní kalhotky a pár tvarovaných vkládaček a nejdříve je doma vyzkoušejte. Sleva na celou sadu je sice lákavá, ale může se také snadno stát, že se vám systém nebude líbit a plenky tak mohou zůstat nevyužity. A to by byla velká škoda!

Systém Bamboolik DUO najdete i v naší půjčovně plenek, kde si můžete vyzkoušet kompletní látkovací výbavičku za symbolický poplatek.

Láká vás více kapsová plena Bamboolik? Tak mrkněte na recenzi, kterou jsme pro vás připravili.