Vzhledek tomu, že máme doma čerstvé miminko, odesílám objednávky 2-krát týdně (úterý a čtvrtek).  Pokud potřebujete zaslat váš balíček urgentně, prosím, dejte mi to do poznámky k objednávce a já to zařídím.

Týden Opravdových Plen 2024

Týden Opravdových Plen 2024

Týden Opravdových Plen 2024, nebo-li TOP 2024 je největší akcí roku, kde si rodiče mohou zakoupit látkové plenky a další ekologické doplňky k přebalování miminka za velmi výhodné ceny. Letos nám akce začíná od 21.4. (20:00) a pokračuje až do 28.4. (23:55)

V průběhu tohoto týdne se snažíme o to, nabídnout všem rodičům maximální množství informací o výhodách a kráse moderních látkových plenek, které mají velký vliv na životní prostředí, zdraví dětí a šetří i naši peněženku.


Protékají vám pleny? Máme pro vás jednoduché řešení!

Protékají vám pleny? Máme pro vás jednoduché řešení!

Každému se v jeho výbavě časem objeví svrchní kalhotky nebo kapsovka, která už má něco za sebou a nefunguje tak, jak by měla. Plenka má poškozenou nepromokavou membránu a protéká zejména ve středu, mezi nožkami. Co s tím? Máme pro vás jednoduché a levné řešení!


Vyplatí se investice do látkových plen?

Vyplatí se investice do látkových plen?

Jednorázovka stojí jen pár korun, zato látková plena se pohybuje až v rozmezí několika stovek. Vyplatí se vám investice do látkových plen? Spočítali jsme a porovnali kolik peněz utratíte za různé typy plen. Díky podrobným kalkulacím si budete moci sami udělat obrázek o tom, kolik peněz ušetříte při používání látkových plen.


Kdy je nejlepší začít používat látkové pleny?

Kdy je nejlepší začít používat látkové pleny?

Kdy je ten nejlepší čas pustit se do látkování? Většina maminek začne řešit látkování ihned po příchodu z porodnice. Plenkovou výbavičku už mají předpřipravenou a na jejich použití se vyslověně těší. Jiné maminky zase potřebují trochu času, aby se naladily na rytmus novorozeňátka a do látkových plen se vrhnout až v průběhu šestinedělí. A co tedy radíme my? Dopřejte si po porodu pár dní klidu a odpočinku. Počkejte na pohodlí svého domova a tam rozjeďte látkování na plné obrátky. Některé maminky mají z použití látkovek strach a jejich používání neustále oddalují, někdy se jim už po půl roce přebalování do jednorázu nechce přecházet na jiný systém. Proto nebojte se, nalaďte se a jděte do toho!


Porovnání látkových plen od různých výrobců

Rádi by jste si rozšířili svoji látkovou výbavičku o nějaký nový kousek, ale nevíte jakou plenu si vybrat?

Každá z maminek má trochu jiné preference co se týká střihu, tvaru a materiálu plenky. A samozřejmě záleží i na proporcích miminka. Dlouhému a štíhlému miminku bude "slušet" jiný typ plenky než baroknímu andělíčkovi. A právě kvůli tomu jsme vytvořili tabulku, ve které porovnáváme rozměry plen od různých výrobců. Díky tomu si budete moci vybrat právě tu plenku, která je podobná vaší oblíbené.


Rozdíl mezi šampukem a tuhým mýdlovým šamponem

Rozdíl mezi šampukem a tuhým mýdlovým šamponem

Zkoušíte rádi nové věci a produkty sami na sobě? Pokud jste v tom zatím začátečníci, určitě  by jste měli začít přírodní kosmetikou. A když to vezmeme od hlavu po paty, tak jako první je na řadě péče o vlasy.  Šampuk nebo tuhý šampon toho mají dost společného. Jsou vyrobeny bez konzervantů a chemických látek, zabaleny v minimalistickém papírovém obalu. Přesto je dobré znát rozdíly mezi nimi a vědět jak s každým z nich zacházet.


Jak vybrat tréninkové kalhotky

Jak vybrat tréninkové kalhotky

Jak pohodlně odplenkovat vaše dítě? Vyzkoušejte pratelné tréninkové kalhotky. Jsou to speciální látkové pleny, které jsou určeny pro starší dítka jako trénink na nočník nebo pro menší děti praktikující "Bezplenkovou komunikační metodu" (BKM). Tréninkové kalhotky se oblékají stejně jako spodní prádlo a dítě se tak může samo učit kalhotky natahovat či stahovat.

Jsou praktické jak na doma, tak i do školky na odpolední spánek jako "pojistka".


Praní látkových plen

Praní látkových plen

Pořídila jste si výbavičku z látkových plen, ale nejste si jistá jak a v čem je vyprat ? Praní látkových plen je jedna z nejčastějších otázek, kterou maminky řeší. Společně si projdeme jednotlivé kroky pracího cyklu tak, aby jste měly plenky voňavé, beze skrvn a vydržely vám funkční po dlouhá léta.


Problémy při praní látkových plen

Problémy při praní látkových plen

Nedaří se vám najít ten správný recept na to, jak mít látkové pleny správně vyprané? Stává se vám, že i po vyprání zapáchají močí nebo zatuchlinou? Pojďme se podívat na nejčastější problémy při praní látkových plen. 


Péče o vlněné svrchní kalhotky

Péče o vlněné svrchní kalhotky

Mnoho maminek si zamilovalo používání vlněných svrchních kalhotek. A není divu. Jsou prodyšné, čistě přírodní a udrží i hodně nacucanou noční plenku. Ale co ta péče o ně! Údržba vlněných kalhotek je asi nejnáročnější ze všech plen. Když se do toho ale pustíte, zjistíte, že celé lanolinování zabere jen pár minut a není se čeho bát.

Další