Vzhledek tomu, že máme doma čerstvé miminko, odesílám objednávky 2-krát týdně (úterý a čtvrtek).  Pokud potřebujete zaslat váš balíček urgentně, prosím, dejte mi to do poznámky k objednávce a já to zařídím.

Čtvercové pleny, nazývané také jako "plenky našich babiček" jsou i v současné době velmi oblíbené. A to zejména u novorozených miminek. Jsou totiž levné, variabilní a velmi rychle schnou. Pro miminka s porodní váhou okolo 3 kg doporučuji zakoupit čtvercové pleny v menším rozměru 50x50 cm, pleny v rozměru 60x60 cm jsou vhodné pro dítka okolo 3,5 kg a rozměr 70x70 cm pěkně sedne miminkům okolo 4,5 kg.

Jaký rozměr čtvercových plenek je vhodný pro novorozence?

Jaký rozměr čtvercových plenek je vhodný pro novorozence?

Výběr správného rozměru čtvercových plenek je klíčový pro pohodlí vašeho miminka a praktičnost při jejich používání. Většina výrobců nabízí čtvercové pleny v klasickém rozměru 70x70 cm, nikde se však již nedozvíte pro jaké váhové rozmezí jsou doporučované. Pojďme se tedy podívat na to, jaká velikost čtvercové pleny je ideální pro drobného novorozence


Skládání čtvercových plen

Skládání čtvercových plen

První věc, která se většině maminek vybaví u slova "látkové pleny" jsou právě klasické čtvercové plenky, používané již za časů našich babiček. Léta letoucí oblíbená varianta látkování, zejména u novorozených miminek. Chcete je vyzkoušet i vy? Máme pro vás 4 tipy na to jak si je poskládat.